Moczenie łóżka w nocy

Kącik dla rodziców. Wszystko o dzieciach, rodzicielstwie, problemach i radościach.
Łunia

Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Łunia »

Zacznę od tego, że jestem mamą pięcioletniego Kacpra. Mamy taki problem, że synowi nadal zdarza się nocą zmoczyć łóżko, nie wiem, czy powinnam się tym bardzo przejmować, czy w tym wieku jest to jeszcze normalna sytuacja?
Mętna

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Mętna »

Jak często to się zdarza? Do 5 roku to jeszcze norma, ale później już nie powinno, chyba że to jakaś infekcja. Próbowałaś kontaktować się z lekarzem? Póki co zajrzyj na stronę suchyporanek.pl - znajdziesz tam dużo porad i informacji na temat moczenia nocnego. Warto pobrać i wypełniać dzienniczek mikcji (jest darmowy), przyda się na wizycie u lekarza, ale też jest pomocny dla własnej obserwacji.
Grażyna Nowa

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Grażyna Nowa »

Moczenie łóżka w nocy może być spowodowane bakteryjnym i grzybiczym spaleniem pochwy. Dochodzi wtedy do zaburzeń czucia, przez co pojawia się problem nietrzymania moczu. Pomocny w tego typy schorzeniach może okazać się https://octenisept.pl/c/zastosowanie/in ... -u-kobiet/, który hamuje rozwój bakterii.
Naśna

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Naśna »

Grażyna Nowa pisze: ↑27 sty 2021, 16:25 Moczenie łóżka w nocy może być spowodowane bakteryjnym i grzybiczym spaleniem pochwy
No to na pewno jest przyczyna moczenia nocnego u małego chłopca :| ludzie, czytacie czasem wątki?
Jeśli chodzi o temat, to przede wszystkim wizyta u pediatry podstawowe badania. może jakieś stresy? Zaobserwuj, w jakich sytuacjach się pojawia najczęściej.
rożka

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: rożka »

Można spróbować też alarmem wybudzeniowym, nam pomógł. To takie urządzenie, którego sondę umieszcza się w majtkach dziecka i w kontakcie z wilgocią wydaje dźwięk - dziecko się wybudza i kończy siku w toalecie. Z czasem wyrabia się u dziecka taki nawyk wstawania na siku i alarm można odstawić.
małaczarna

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: małaczarna »

rożka pisze: ↑29 sty 2021, 12:58 Można spróbować też alarmem wybudzeniowym, nam pomógł. To takie urządzenie, którego sondę umieszcza się w majtkach dziecka i w kontakcie z wilgocią wydaje dźwięk - dziecko się wybudza i kończy siku w toalecie. Z czasem wyrabia się u dziecka taki nawyk wstawania na siku i alarm można odstawić.
A gdzie się taki alarm kupuje? To jest an receptę, wymaga konsultacji z lekarzem czy mogę stosować u dziecka na własną rękę?
Mańka

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Mańka »

Recepta nie jest potrzebna, alarm wybudzeniowy możesz zakupić na własną rękę, ale oczywiście nie ma przeciwwskazań, żeby skonsultować to z lekarzem na wizycie. Bez problemu kupisz go przez internet, a stacjonarnie zapytaj w aptece lub sklepie medycznym.
Łucja

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Łucja »

Naśna pisze: ↑28 sty 2021, 21:45 No to na pewno jest przyczyna moczenia nocnego u małego chłopca :| ludzie, czytacie czasem wątki?
Jeśli chodzi o temat, to przede wszystkim wizyta u pediatry podstawowe badania. może jakieś stresy? Zaobserwuj, w jakich sytuacjach się pojawia najczęściej.
Do takich obserwacji można pobrać ze strony www.suchyporanek.pl taki zapis nastrojów. Jest do pobrania w pdf
eińa

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: eińa »

Łucja pisze: ↑22 lut 2021, 17:20
Naśna pisze: ↑28 sty 2021, 21:45 No to na pewno jest przyczyna moczenia nocnego u małego chłopca :| ludzie, czytacie czasem wątki?
Jeśli chodzi o temat, to przede wszystkim wizyta u pediatry podstawowe badania. może jakieś stresy? Zaobserwuj, w jakich sytuacjach się pojawia najczęściej.
Do takich obserwacji można pobrać ze strony www.suchyporanek.pl taki zapis nastrojów. Jest do pobrania w pdf
Widziałam, że na tej stronie można pobrać również aplikację, czy te rzeczy są bezpłatne? Orientujesz się?
Mańka

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Mańka »

[/quote]
Do takich obserwacji można pobrać ze strony www.suchyporanek.pl taki zapis nastrojów. Jest do pobrania w pdf
[/quote]
Widziałam, że na tej stronie można pobrać również aplikację, czy te rzeczy są bezpłatne? Orientujesz się?
[/quote]
Wszystko jest do pobrania bezpłatnie :) Nic, tylko brać i wypełniać, bo to bardzo przydatne rzeczy.
ośka

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: ośka »

Łunia pisze: ↑26 sty 2021, 18:52 Zacznę od tego, że jestem mamą pięcioletniego Kacpra. Mamy taki problem, że synowi nadal zdarza się nocą zmoczyć łóżko, nie wiem, czy powinnam się tym bardzo przejmować, czy w tym wieku jest to jeszcze normalna sytuacja?
U nas też pojawiał się taki problem, na szczęście przeszło samo, ale wiadomo często wymaga to konsultacji z lekarzem. Bardzo pomocne okazały się podkłady na łóżko z Teny do kupienia w doz.
Małka

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: Małka »

ośka pisze: ↑27 kwie 2021, 9:57 U nas też pojawiał się taki problem, na szczęście przeszło samo, ale wiadomo często wymaga to konsultacji z lekarzem. Bardzo pomocne okazały się podkłady na łóżko z Teny do kupienia w doz.
A ja słyszałam coś, że na takie wkładki chłonne, podkłady, można uzyskać dofinansowanie. Nie wiesz może, na jakiej zasadzie to się odbywa?
osiłka

Re: Moczenie łóżka w nocy

Post autor: osiłka »

Małka pisze: ↑30 kwie 2021, 23:58
ośka pisze: ↑27 kwie 2021, 9:57 U nas też pojawiał się taki problem, na szczęście przeszło samo, ale wiadomo często wymaga to konsultacji z lekarzem. Bardzo pomocne okazały się podkłady na łóżko z Teny do kupienia w doz.
A ja słyszałam coś, że na takie wkładki chłonne, podkłady, można uzyskać dofinansowanie. Nie wiesz może, na jakiej zasadzie to się odbywa?
Można, na pewno potrzebne jest zlecenie od lekarza, ale możesz też poczytać na stronie doz tam jest dużo informacji.
ODPOWIEDZ