Oszczędzanie na przyszłość

Kącik dla rodziców. Wszystko o dzieciach, rodzicielstwie, problemach i radościach.
Awatar użytkownika
Kornelia
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2019, 9:47

Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: Kornelia »

Drogie mamy, zapewne marzycie o tym, aby zapewnić Waszym dzieciom łatwy start w przyszłości. Nie myślę się, bo sama o tym marzę i zaczęłam to marzenie spełniać. Postanowiłam odkładać pieniądze na lokacie, którą założyłam na stronie vienna life: https://viennalife.pl/ . Co miesiąc odkładam 100 zł a lokata dokłada w ciągu roku kilka procent. Teraz wiem, że dzieci będą miały pieniądze na start.
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: Mirra »

Jeśli interesują Was sprawy związane z finansami i oszczędzaniem, to polecam w wolnej chwili poczytać sobie bloga kometal-recykling.com.pl. Osobiście znalazłam tam sporo ciekawostek, sądzę, że również i Was mogą one zainteresować ;)
Żmuda223

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: Żmuda223 »

Każdy co poleca to ja opisze swoją sytuacje. 3 lata temu wziąłem polisolokate Generali. Potem po dwóch latach chciałem ją zamknąć i był problem. Ponieważ ubezpieczyciel Generali zajął mi część środków tytułem opłaty likfidacyjnej. Przejąłem się lecz walczyłem i znalazłem kancelarie z pilisolokaty.info, która zajęła się moimi sprawami i odzyskałem pieniądze. W artykule jest opisane jak to się dzieje http://polisolokaty.info/polisolokaty-generali/.
Kryśka

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: Kryśka »

Na pewno fajną opcją, żeby zaoszczędzic co nieco na przyszłosc, jest zapisanie sie do ppk. Ja nie wahalam sie ani chwili i jak tylko moglam, to dolaczylam do programu. Jak tylko bede chciala, to moge sie wycofac w kazdej chwili i kase wyplacic bez zadnych konsekwencji

wyprzedaże gdzie
Awatar użytkownika
Despi465
Posty: 54
Rejestracja: 13 sie 2020, 23:33

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: Despi465 »

Każdy powinien mieć jakieś oszczędności na czarną godzinę. Część z nich naprawdę warto zacząć inwestować. Przy tej okazji polecam zdecydować się na ofertę dostępną na stronie: https://ipopematfi.pl/ . Mi najbardziej spodobała się tutejsza bankowość inwestycyjna.
Awatar użytkownika
boku
Posty: 92
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:21

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: boku »

Nie wyobrażam sobie nie zadbać o zabezpieczenie dziecka na przyszłość czy o swoje, dlatego oszczędzanie na przyszłość to rzecz ważna o której należy szczególnie pamiętać. Warto zaoszczędzone pieniądze inwestować, by je dodatkowo pomnażać i mieć zabezpieczenie na przyszłość
Awatar użytkownika
manty
Posty: 71
Rejestracja: 16 gru 2019, 22:08

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: manty »

Kryśka pisze: ↑25 mar 2021, 8:44 Na pewno fajną opcją, żeby zaoszczędzic co nieco na przyszłosc, jest zapisanie sie do ppk. Ja nie wahalam sie ani chwili i jak tylko moglam, to dolaczylam do programu. Jak tylko bede chciala, to moge sie wycofac w kazdej chwili i kase wyplacic bez zadnych konsekwencji
Godne uwagi to ppk, faktycznie. Mimo, że na początku sporo osób sceptycznie podchodziło. Ci co zostali na koncie mają nawet jeszcze raz tyle i to tylko po roku słuchajcie. Też taką ciekawą analizę to na https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... 61rGH4TG38 warto sobie przeczytać w tym temacie.
leńka

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: leńka »

Też staram się co nieco odkładać, budować sobie taką poduszkę finansową. Teraz jest już całkiem okej ale jeszcze do niedawna miałam problem z tym by kontrolować swoje wydatki. Wszystko się zmieniło odkąd zainstalowałam sobie aplikację Provema. Super narzędzie, proste w obsłudze i naprawdę bardzo pomocne.
Niańka

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: Niańka »

Oszczędzanie na przyszłość jest bardzo mądre ale w obecnych czasach też wyjątkowo trudne. Dlatego trzeba szukać innych na to sposobów. Według mnie dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z tańszych zakupów. Takich jak na przykład na net-pocket. To świetna platforma cashbackowa.
Ełek

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: Ełek »

W mojej opinii przynajmniej 20-30% majątku warto mieć w metalach szlachetnych. Ja staram się systematycznie kupować złote i srebrne monety, tym bardziej jak jest jakaś przecena na rynkach. Co do samego wyboru to chyba jedne z najlepszych ma https://www.mennicaskarbowa.pl/ no i bez problemów można się do nich wybrać osobiście bo mają sporo punktów sprzedaży.
rivana

Re: Oszczędzanie na przyszłość

Post autor: rivana »

Prawda jest taka, ze oszczędzać można na wiele różnych sposobów. Ja na ten moment skupiam się na przykład przede wszystkim na tym, by lepiej zarządzać swoim budżetem domowym i finansami osobistymi. Już jakiś czas temu zainstalowałam nawet aplikację Provema, która ma mi to ułatwić. i powiem Wam, ze się sprawdza :) generalnie jest prosta w obsłudze, ma wiele przydatnych funkcji takich jak przelewy natychmiastowe, opłacanie rachunków, cashbacki czy tańsze parkowanie w niektórych miastach.
ODPOWIEDZ