Dług

Rozmowy o gospodarce, ekonomii i sytuacji politycznej. Masz uwagi, którymi chciałbyś się podzielić w innymi? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
niema
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:38

Dług

Post autor: niema »

Prowadziłam przez jakiś czas firmę, ale teraz niestety musiałam ją sprzedać. Nie szła mi tak, jak potrzeba było. Co moge zrobić, żeby się wyratować? Macie jakieś podpowiedzi, mam ogromny dług jeszcze.
Awatar użytkownika
pola
Posty: 82
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:44

Re: Dług

Post autor: pola »

Nie jest to dobra sytuacja, ale czasem nic innego nie można zrobić. Myślę, że powinnaś pójść albo do instytucji, która zakupi twoje długi i należności (tutaj https://spiralazadluzenia.pl/wnioski-po ... nosci.html o tym czytałam) , albo po prostu postarać się o zasądzone bankructwo. Wtedy będzie Ci troszkę łatwiej wszystko poregulować i wyprostować. No nic, życzę Ci powodzenia.
Awatar użytkownika
Maja
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2019, 12:51

Re: Dług

Post autor: Maja »

Najlepszym sposobem jest udać się do kogoś kto się tym zajmuje może do doradcy finansowego. Na pewno pod względem prawa i legalności jest coś w stanie podpowiedzieć :D
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 59
Rejestracja: 02 paź 2019, 15:48

Re: Dług

Post autor: mleczko90 »

Najlepiej poradzić sie prawnik ai doradcy finansowego....

---------------------------
https://panasiuk.com.pl/specjalizacje/restrukturyzacje/
Awatar użytkownika
teczowo
Posty: 42
Rejestracja: 07 sty 2020, 16:38

Re: Dług

Post autor: teczowo »

Długi nieraz przechodzą w wyniku spadku. Najlepiej poradzić się doświadczonego prawnika, adwokata. Ciekawą ofertę znalazłam tu: www.zachowekpoznan.pl. Moim zdaniem warto dowiedzieć się więcej. Nieraz wydaje nam się, że poradzimy sobie na własną rękę, ale trzeba przyznać, że nikt z nas nie ma takiej wiedzy w dziedzinie prawa, jak oni. Poza tym prawo spadkowe też się zmienia, więc moim zdaniem warto powierzyć takie sprawy fachowcowi.
Awatar użytkownika
bezz
Posty: 99
Rejestracja: 03 cze 2019, 19:36

Re: Dług

Post autor: bezz »

Tak to już jest, że jak się zdecydujemy na jakiś interes to robimy wszystko aby jakoś go ciągnąć. Dlatego też bardzo często sięgamy po tzw szybkie pożyczki. Na początku wszystko jest w porządku, ale jak firma nie będzie lepiej funkcjonować to ten dług rośnie. Co zrobić w przypadku otrzymania takiego pozwu do zapłaty? Czy wiecie jak napisać odpowiedź na pozew ? bo coś na taki pozew napisać trzeba
Awatar użytkownika
GosiaBakus
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2020, 20:24

Re: Dług

Post autor: GosiaBakus »

Jest duża szansa na odzyskanie pieniędzy?
Wiktoria
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2020, 9:18

Re: Dług

Post autor: Wiktoria »

Wszystko zależy od tego, kto pomoże w odzyskaniu pieniędzy.
Awatar użytkownika
spekulant
Posty: 210
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:07

Re: Dług

Post autor: spekulant »

Niestety czasami tak się może sytuacja w życiu potoczyć, zę możemy popaść w długi i najczęściej w takim obszarze pojawia się firma windykacyjna. Tak samo jeśli nie dostajemy płatności za faktury to można skorzystać z takiej opcji. Jak czytałem niedawno na stronie http://www.pirho.com.pl/jak-windykowac-zalegle-faktury/ to jestem zdania, że bardzo fajnie na pewno sprawdza się wiedza jak można windykować zaległe faktury.
Awatar użytkownika
Mielka
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:17

Re: Dług

Post autor: Mielka »

Nie każdy daje sobie radę z tą trudną sytuacją, długi to nic przyjemnego. Ja jakbym miała problemy z długami to postawiałabym na pomoc firmy http://pozwaniprzezfundusz.pl znajoma mi o nich mówiła. Z ich pomocą jest nawet szansa na anulowanie długu
Michał546

Re: Dług

Post autor: Michał546 »

miałem juz problem z takimi rzeczami. specjalista od tego typu rzeczy jest dla mnie https://adwokat-russek.pl/oferta/prawo-spadkowe/ uratował mnie juz z niejednego kryzysu
Żubrek

Re: Dług

Post autor: Żubrek »

W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy specjalisty, skontaktować się z kimś, kto udzieli nam rady, bo sprawa może okazać się skomplikowana. Można poszukać informacji na różnych portalach jak tu https://inwestowanie.net.pl i szczegółowiej https://inwestowanie.net.pl/kredyty/jak ... -finansowa.
upadłośc4

Re: Dług

Post autor: upadłośc4 »

Musze polecićUpadłość przedsiębiorcy bo jest to kancelaria z długoletnim doświadczeniem i oferuje on bardzo dobre pod względem prawnym usługi upadłości konsumenciej. Ta kancelaria pomogła mi w sprawny sposób jak najmniejszym kosztem przeprowadzić ten proces. Dzięki nim moja firma zyskała szanse na maksymalizację oddłużenia mojej firmy.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2020, 12:48

Re: Dług

Post autor: Dragon »

Czasem zdarza się też tak, że prowadząc biznes mamy do czynienia z kontrahentami, którzy zwlekają wiele miesięcy z zapłatą za faktury. Wówczas najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy firmy takiej jak https://www.icg-group.com/, dzięki której będziemy mogli odzyskać swoje pieniądze.
Małgosia Nowaczyk

Re: Dług

Post autor: Małgosia Nowaczyk »

Długi często pojawiają się w wyniku błędnych decyzji. Dostałam spadek po Dziaku i bardzo chciałam powielić swoje pieniądze, niestety z braku wiedzy na temat tego w co warto inwestować w polsce, popadłam w duże długi. I zamiast zyskać, straciłam to co miałam.
niemaką

Re: Dług

Post autor: niemaką »

W sumie długi to poważna sprawa, ale można sobie z nimi jako taki poradzić. W sieci znajdziecie wzory dokumentów do upadłości , jak i całe kursy uczące, co powiedzieć, albo jak rozmawiać z sędzią. Myślę, że to w zupełności wystarczy. Sprawdźcie na przykład stronę jak-oglosic-upadlosc-konsumencka.pl .
kawałek

Re: Dług

Post autor: kawałek »

Jeśli chodzi o zgłoszenie wierzytelności czy złożenie wniosku to warto zaufać kancelarii, która pomoże wam w przeprowadzeniu tego procesu. Koniecznie sprawdźcie sobie ten adres: https://upadlosci-kancelaria.pl/zglosze ... losciowym/ . Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje, związane z postępowaniem upadłościowym. Polecam!
ODPOWIEDZ