Zaparcia - co z tym zrobić?

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
miła

Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: miła »

Ostatnio mam gorsze trawienie, wzdęcia, zdarzają się też straszne zaparcia, boję się że dostanę od tego hemoroidy. Co robić? Próbowałam już wszelkich domowych metod, zmieniłam nawet dietę na zdrową i jakoś nie widzę żadnej poprawy. Może spróbować leków?
Awatar użytkownika
gagata
Posty: 26
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:10

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: gagata »

miła pisze: ↑19 cze 2021, 20:24 Próbowałam już wszelkich domowych metod, zmieniłam nawet dietę na zdrową i jakoś nie widzę żadnej poprawy. Może spróbować leków?
Powinna pomóc xenna extra comfort , u mnie się doskonale sprawdziła na zaparcia, jest bez recepty, dostępna w tabletkach więc łatwo ją można zabrać nawet w podróż.
aśka

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: aśka »

Tak, takie środki mogą pomóc ale bardzo ważna jest też zmiana nawyków żywieniowych i prawidłowa flora jelitowa. Miałam zaparcia przy hemoroidach i to mi pomogło. Ale brałam też w tym czasie probiotyk proktologiczny proctolact, którego zadaniem jest wspomaganie leczenia stanów zapalnych odbytnicy i odbytu oraz profilaktyka kolejnych infekcji proktologicznych.
Elżbieta

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Elżbieta »

W moim przypadku na zaparcia super skuteczne okazały się być czopki musujące evagu. Największym ich plusem jest to, że nie uzależniają tylko pomagają regulować wypróżnianie. Są bezpieczne i naturalne. Działają już do 15 minut po aplikacji. ... Żaden inny środek nie pomógł mi tak szybko i trwale
Mażena

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: Mażena »

Elżbieta pisze: ↑30 paź 2021, 18:26 W moim przypadku na zaparcia super skuteczne okazały się być czopki musujące evagu. Największym ich plusem jest to, że nie uzależniają tylko pomagają regulować wypróżnianie. Są bezpieczne i naturalne. Działają już do 15 minut po aplikacji. ... Żaden inny środek nie pomógł mi tak szybko i trwale
Czopki sa rewelacyjne. Przekonałam się o ich skuteczności gdy dopadły mnie zaparcia. Byłam wtedy w ciąży i nie chciałam niczym się faszerować. Czopki są bezpieczne i naturalne. Pomogły szybko
AgnieszkaJ

Re: Zaparcia - co z tym zrobić?

Post autor: AgnieszkaJ »

Ja znam czopki evaqu w wersji dla dzieci. Evaqu bambini. Bardzo pomogły mojemu synkowi gdy pojawiły się u niego zaparcia. Miał twedy ok 3 lat i zaczął chodzić do przedszkola. Z siku problemu nie było żadnego, natomiast z kupą już tak.
Kupiłam czopki i okazały się super skuteczne. Do 15 minut po aplikacji konieczne było już siadanie na nocnik. Są szybkie, ale nie gwałtowne. Dużo lepszę niż zwykłe czopki glicerynowe. Mały pozwalał je sobie aplikować bez problemu.
ODPOWIEDZ