Mąż codziennie pije alkohol

O wszystkim i o niczym. Masz pytanie? Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
tulinka
Posty: 70
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:40

Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: tulinka »

Nie wiem co z tym zrobić, nawet ile to trwa- nie dostrzegałam tego, codziennie pił piwo wieczorem, czasem jakieś pijaństwo na święta, imprezie, parę miesięcy temu zaczęłam zastanawiać się na co mu idą pieniądze bo ciągle nie ma- i nawet tak myślałam przecież nie pije...Ale niepewność sprawiła ze zaczęłam się temu uważniej przyglądać- i faktycznie- on wieczorami jest cały czerwony, cuchnący myślicie że popija gdzieś ukradkiem >? Bo nie wiem czy się zgodzi na leczenie w ośrodku terapii Nefo. Aż się boję z nim o tym rozmawiać.
Awatar użytkownika
bezz
Posty: 99
Rejestracja: 03 cze 2019, 19:36

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: bezz »

to z pewnością musisz go zachęcić by zgłosił się do specjalisty
Awatar użytkownika
padolek
Posty: 123
Rejestracja: 06 lis 2019, 0:36

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: padolek »

No na pewno probuj z nim porozmawiac i przekonac go do terapii. Im wczesniej tym lepiej, bo latwiej bedzie z tego wyjsc. Moj maz byl na terapii w osrodku Tratwa w wisle. Super maja tam terapeutow, duze zaangazowanie nie tylko w stosunku do osob bedacych w osrodku, ale rowniez do rodzin, ktore sila rzeczy sa wspoluzaleznione.
Awatar użytkownika
pola
Posty: 82
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:44

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: pola »

Bardzo Ci współczuję, nałóg alkoholowy jest okropny. Człowiek pod jego wpływem tak się zmienia na niekorzyść, że to aż przykro patrzeć. Wiem, bo moja mama jest alkoholikiem weekendowym. Tak, jest coś takiego, pije zwykle w dniach piątek-niedziela. Czasem poniedziałek. I co, pokazywaliśmy jej Ranking Ośrodków Terapii , ale ona za nic nie chce się leczyć ;( .
Awatar użytkownika
nunus
Posty: 13
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:28

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: nunus »

Witam. Mój mąż nadużywa alkoholu, i wiem że potrzebuje leczenia, ale ciężko mu to przyjąć do wiadomości, twierdzi że nie jest alkoholikiem. ja znalazłam dla niego dobry ośrodek Terapii Forest ale jak go przekonać do leczenia, przeciez go siła nie zaciągnę. Może ktoś kto miał podobny problem poradzi mi co zrobić ?
Awatar użytkownika
daga
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2020, 17:10

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: daga »

Dopóki mąż nie będzie chciał się leczyć nic z tego nie będzie. Czy podpija ? To niestety sama powinnaś ustalić. Może podczas jakiś spacerów, śmieci, wyjście do piwnicy nie wiem.
Awatar użytkownika
Werrrka34
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2020, 19:36

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Werrrka34 »

To ogromny pomysł, może warto pomyśleć o terapii dla męża? Tutaj https://ktomalek.pl/blog/detoks-po-impr ... olem/w-953 możesz też w wolnej chwili poczytać sobie o tym, jak radzić sobie z kacem, czasem może się przydać. A męża koniecznie musisz wysłać na terapię, tam mu pomogą.
Awatar użytkownika
Jutka
Posty: 101
Rejestracja: 17 mar 2020, 19:02

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Jutka »

warto tez w takiej sytuacji udac sie do dobrego psychologa - no bo roznie to jest juz w zyciu,a alkoholizm to powazna sprawa. W prywatnej klinice w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ skupiaja wykwalifikowanych ludzi , ktorzy z pewnoscia pomogą

olejek z oregano w kapsułkach
Awatar użytkownika
Daria34
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2020, 11:54

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Daria34 »

Jeżeli męczy cię to, że twój mąż codziennie zagląda do kieliszka, to musisz zacząć działać, bo wiele zależy od ciebie. Poszukaj pomocy u terapeuty, zapisz go na spotkania AA, porozmawiaj z nim. Uzależniony musi sam chcieć sobie pomóc. Oprócz terapii, można pomyśleć też o wszywce alkoholowej - coś takiego jak tu http://www.esperal24h.pl/. Jest skuteczna, bo w tym wypadku działa strach. Nawet jedna kropla alkoholu może prowadzić do poważnych konsekwencji.
Awatar użytkownika
parada
Posty: 66
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:05

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: parada »

Mam podobne zdanie. W przypadku jakiegokolwiek uzależnienia potrzebna jest profesjonalna pomoc, najlepiej ośrodek, który oferuje wsparcie terapeutyczne. Można takie ośrodki w Polsce znaleźć. Tu na przykład https://wolmed.pl/ i uważam, że korzystanie z nich nie jest niczym wstydliwym.
Awatar użytkownika
niema
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:38

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: niema »

Bardzo mi przykro. Mój też zaczyna i nie wiem, co mam robić. Pokazywałam mu ośrodek Forest z basenem, jazdą konną i wycieczkami krajoznawczymi, ale na razie tylko mnie wyśmiał i powiedział, żebym nie szukała problemu tam, gdzie go nie ma. Nie wiem, jak z nim rozmawiać, jak mu przemówić. Pomożecie?
paradować

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: paradować »

W takim przypadku może to być już pierwszy krok do uzależnienia się od alkoholu. Bardzo często zaczyna się tak zupełnie niewinnie od kieliszka wina, a potem coraz więcej pijemy i w końcu uzależniamy się od tego. To też w takim przypadku warto pomyśleć o detoksie alkoholowym. Tak się składa, że w ośrodku Detoks Fenix znajdującym się w Warszawie to szansa na nowe życie i to bez alkoholu. Także ja bym męża do tego przekonała
mętlik

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: mętlik »

zadam wam takie pytanie Czy wiecie jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu czasami bardzo trudno rozpoznać że ktoś jest uzależniony od alkoholu. alkoholicy Potrafią dobrze się maskować. A dodatkowo chętnie Bagatelizuje swój nałóg. dlatego też warto pomagać w takim osobą swoim otoczeniu i próbować namówić ich na leczenie chociażby ośrodku Terapii Uzależnień nefo
Łezka

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Łezka »

Jak nie wiemy jak porozmawiać z bliską osobą o jej uzależnieniu najlepiej poprosić o radę osoby, które się na tym znają. Na rankingu ośrodków terapii sprawdziłam, że ośrodek Forest ma najlepsze opinie w dodatku działają całą dobę, więc w każdej chwili można do nich zadzwonić. Trzymam kciuki!

wczasy 2014 lato
OponQĘ

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: OponQĘ »

Może czas podjąć konkretne kroki? Poszukaj w swojej okolicy przychodni specjalizującej się w leczeniu alkoholizmu, zadzwoń - umów konsultacje i zdecyduj czy chcesz wysłać męża na leczenie uzależnienia alkoholowego.
Awatar użytkownika
boku
Posty: 92
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:21

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: boku »

Nie dziwi mnie Twoja niepewność, rzeczywiście może tkwić problem gdzieś w głowie i tu już wkracza uzależnienie. Porozmawiaj z mężem, powiedz że się martwisz i zaproponuj terapię. To jest rozmowa w cztery oczy ze specjalistą, który potrafi dotrzeć do sedna problemu i umiejętnie pokieruje męża tak, by spojrzał na pewne sprawy z perspektywy i spróbował zmienić swój sposób myślenia o nałogu. Panią Olę Gut polecam, to dobry terapeuta uzależnień Warszawa , a moim zdaniem najlepszy :)
Chowański

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Chowański »

Jeżeli faktycznie pije tak często, to najprawdopodobniej już na problem z chorobą alkoholową. Im szybciej rozpocznie terapię, tym lepiej dla niego. Moim zdaniem warto sięgnąć po wsparcie ze strony kliniki https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ bo pozwoli mu to najskuteczniej poradzić sobie z tym poważnym uzależnieniem.

tychy tomograf
Uśka

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Uśka »

W przypadku nadmiernego spożycia alkoholu może łatwo dojść do jego zatrucia. W przypadku mojego ojca pomogła detoksykacja oferowana przez ośrodek Forest. Personel przyjechał do nas do domu i podał tacie kroplówkę, po której poczuł się o wiele lepiej. Przy okazji porozmawiali z ojcem i to pomogło nakłonić go później do terapii. Może spróbuj takiego rozwiązania? Każdy męczy się na kacu więc może detoks to pierwszy krok..

garderoba z oknem
Kaśka

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Kaśka »

tulinka pisze: ↑07 sie 2019, 8:53 Nie wiem co z tym zrobić, nawet ile to trwa- nie dostrzegałam tego, codziennie pił piwo wieczorem, czasem jakieś pijaństwo na święta, imprezie, parę miesięcy temu zaczęłam zastanawiać się na co mu idą pieniądze bo ciągle nie ma- i nawet tak myślałam przecież nie pije...Ale niepewność sprawiła ze zaczęłam się temu uważniej przyglądać- i faktycznie- on wieczorami jest cały czerwony, cuchnący myślicie że popija gdzieś ukradkiem >? Bo nie wiem czy się zgodzi na leczenie w ośrodku terapii Nefo. Aż się boję z nim o tym rozmawiać.
Przeczytaj sobie ten artykuł na stronie Medyczny Detox, z którego dowiesz się jak skutecznie pomóc alkoholikowi, mam nadzieję, że pomoże. Powodzenia.
Kornelia90

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: Kornelia90 »

Myślę, że stan, który opisujesz doprowadził Twojego męża do uzależnienia. To oczywiście choroba, którą należy zacząć niezwłocznie leczyć! Porozmawiaj ze swoim mężem aby nie zaszło to za daleko. Może zastanówcie się jaką metodę leczenia najlepiej wybrać. Ja mogę polecić wszywkę alkoholową Esperal w Bydgoszczy. To bardzo skuteczna forma leczenia uzależnienia, ponieważ efekty przynosi od razu po zabiegu. Proces zaszycia trwa około 30 minut i jest skuteczny nawet do 12 miesięcy. Polecam poczytać więcej na ten temat.
pęciaka

Re: Mąż codziennie pije alkohol

Post autor: pęciaka »

Tutaj może pomóc specjalna Terapia uzależnień kujawsko-pomorskie https://centrumkrajna.pl/terapia-uzalez ... pomorskie/ Pomyślcie o tym - profesjonalna pomoc to najlepsze rozwiązanie
ODPOWIEDZ