Wybór szkoły policealnej - opinie

O wszystkim i o niczym. Masz pytanie? Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
Karis
Posty: 97
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:40

Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: Karis »

Chciałem zapytać Was jaką szkołę policealną w Łodzi warto wybrać? Wybór jest spory, natomiast zależy mi przede wszystkim na dobrej organizacji oraz zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego w kierunku Opiekun Medyczny. Jesteście mi w stanie pomóc? :)
Awatar użytkownika
Norbert01
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2019, 13:39

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: Norbert01 »

No to jak szkoła policealna to zdecydowanie Cosinus! Działają od wielu lat, do tego mają świetnie przygotowaną ofertę kierunków i jednocześnie dbają o to, aby zajęcia odbywały się zgodnie z planem dzięki czemu ja już na sam egzamin kwalifikacyjny w kierunku Technik Masażysta poszedłem świetnie przygotowany i oczywiście udało mi się je zdać. Na ten moment pracuję w zawodzie i w końcu czuję, że to odpowiednie miejsce dla mnie.
Awatar użytkownika
AdamCz
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2019, 9:39

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: AdamCz »

A moja opinia jest tutaj akurat zbieżna z poprzednikiem bo z tymi szkołami jest różnie, natomiast co do Cosinus to jednak mamy pewność od lat co do standardów jakie sobą reprezentują i też pewności że jest darmowa od początku do końca. Jednocześnie nie zapominając o dodatkowym karnecie sportowym, czy również szeroka ofertą dodatkowych kursów zawodowych dopasowanych do danego kierunku który wybierzecie. W mojej opinii najlepiej kierować się tymi z zakresu medycznych :)
Awatar użytkownika
Quba88
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2019, 9:55

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: Quba88 »

Również będę za Cosinus, jednak duże doświadczenie oraz gwarancja dobrego przygotowania do egzaminów kwalifikacyjnych, profesjonalne zajęcia praktyczne i dodatkowy karnet sportowy jednak dużo bardziej do mnie przemawia.
Awatar użytkownika
Jutka
Posty: 101
Rejestracja: 17 mar 2020, 19:02

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: Jutka »

Moim zdaniem warto wybierać przyszłościowe kierunki.Akurat dobrze będzie przed rozpoczęciem dalszej kariery edukacyjnej przygotować się do tego. Obecnie poszukuje się wielu grafików komputerowych czy architektów. Z tego względu warto wybrać się najpierw na odpowiedni kurs artystyczny ASP a tutaj / macie pełną ofertę dobrej pracowni artystycznej w Krakowie. Grunt to nabycie odpowiednich umiejętności i wiedzy :)
Awatar użytkownika
Norbert01
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2019, 13:39

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: Norbert01 »

Jak najbardziej się zgadzam i myślę, że warto wspomnieć jeżeli jesteś słuchaczką/słuchaczem w szkole policealnej Cosinus to będziesz mogła skorzystać z dodatkowych zniżek jakie zapewniają właśnie na kursy dopasowane tematycznie do kierunków, ale też karnet sportowy i bardzo pomocną pomoc w samym sekretariacie gdzie pracują bardzo empatyczne osoby. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: Mirra »

A czy warto Waszym zdaniem po liceum zapisać się do jakieś szkoły języków obcych? Kiedyś zamierzam przeprowadzić się do Danii, więc interesowałby mnie głównie język duński. Widziałam na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... atkujacych, że takie kursy językowe oferuje między innymi Szkoła Językowa ProfiLingua. Czy ktoś z Was miał z nią może do czynienia wcześniej?
Awatar użytkownika
ludmiła55
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2020, 10:59

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: ludmiła55 »

Z czystym sercem polecę Szkołę Cosinus w Koszalinie.
naprawdę warto. Macie świadectwo menowskie po ukończeniu szkoły, zdacie egzamin to tytuł technika i certyfikaty europejskie ;)
polecam, szkoła bezpłatna, bardzo sympatyczne towarzystwo. bardzo dobrze wspominam :))) xo
Awatar użytkownika
BENIO000
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2020, 12:58

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: BENIO000 »

JA WYBRYAŁEM OPIEKUNE MEDYCZNEGO W KOSZALINIE W ASZKOLE COSINUS.
BYŁEM JUŻ NA DWÓCH ZJAZDACH I JESTEM BARDZO MEGA ZADOWOLONY.
SZKOŁA JEST BEZPŁĄTNA, NA LUZIE PODEJŚCIE, ALE Z DRUGIEJ STRONY, PANI UCZĄCA ZABIEGÓW BARDZO SIĘ PRZYKŁADA DO WYKONYWANEJ PRACY. POLECAM, CIESZĘ SIĘ ŻE ZAPISAŁEM SIĘ TUTAJ. :!: :!: :!:
aburbars66

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: aburbars66 »

A nie lepiej jest iść po prostu na studia?


_____________________
parking Balice
maciuś

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: maciuś »

ja byłem na studiach, a w czerwcu skończyłem Cosinusa w Słupsku i właściwie ten dyplom mi pomógł w pracy, bo dopiero teraz wiem czego chcę, bo gdy szedłem na studia nie do końca podjąłem dobrą decyzję. :P :P :P :P
dance

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: dance »

Otóż właśnie to zastanawiam się czy wybrać szkołę policealną czy studia. Bo jednak ciężko mi się zdecydować. Moi rodzice twierdzą, że najlepsze będą studia. Może i racja bo jak szukałam jakiegoś fajnego kierunku to trafiłam na kierunek zarzadzanie ryzykiem finansowym Zastanawiam się czy by faktycznie nie zdecydować się jednak na studia
Awatar użytkownika
hiderus
Posty: 62
Rejestracja: 18 wrz 2019, 15:49

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: hiderus »

Szczerze mówiąc uważam, że lepiej iść na studia wyższe niż do policealnej szkoły, przynajmniej lepszy papierek będzie :) Teraz bardzo popularne są studia podatkowe , bo dużo osób do pracy po tym kierunku poszukują
vikuś

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: vikuś »

Ja też jestem za studiami. Tym bardziej, ze zdecydowałam się na położnictwo a tu jednak niezbędne jest już porządne wykształcenie :) jestem na 2gim roku na Mazowieckiej Uczelni Medycznej :) jestem zadowolona, poziom jest wysoki a zajęcia są bardzo ciekawe, chłonę wiedzę jak gąbka :)
Awatar użytkownika
simasu
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2019, 18:36

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: simasu »

hiderus pisze: ↑30 wrz 2020, 15:38 Szczerze mówiąc uważam, że lepiej iść na studia wyższe niż do policealnej szkoły, przynajmniej lepszy papierek będzie :) Teraz bardzo popularne są studia podatkowe , bo dużo osób do pracy po tym kierunku poszukują
Jesteś na tym kierunku? Jak wrażenia? Bo ja też myślę o podatkowych studiach, ale się boję że może być ciężko
Awatar użytkownika
hiderus
Posty: 62
Rejestracja: 18 wrz 2019, 15:49

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: hiderus »

simasu pisze: ↑29 paź 2020, 18:18
hiderus pisze: ↑30 wrz 2020, 15:38 Szczerze mówiąc uważam, że lepiej iść na studia wyższe niż do policealnej szkoły, przynajmniej lepszy papierek będzie :) Teraz bardzo popularne są studia podatkowe , bo dużo osób do pracy po tym kierunku poszukują
Jesteś na tym kierunku? Jak wrażenia? Bo ja też myślę o podatkowych studiach, ale się boję że może być ciężko
Może to dziwnie zabrzmi, ale okazuje się że można czerpać satysfakcję z nauki o podatkach xD Dla większości to czarna magia, ale jak człowiek w to wsiąknie i jeszcze interesuje się finansami to kierunek dobrze leży
Awatar użytkownika
boku
Posty: 92
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:21

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: boku »

simasu pisze: ↑29 paź 2020, 18:18
hiderus pisze: ↑30 wrz 2020, 15:38 Szczerze mówiąc uważam, że lepiej iść na studia wyższe niż do policealnej szkoły, przynajmniej lepszy papierek będzie :) Teraz bardzo popularne są studia podatkowe , bo dużo osób do pracy po tym kierunku poszukują
Jesteś na tym kierunku? Jak wrażenia? Bo ja też myślę o podatkowych studiach, ale się boję że może być ciężko

no wiesz, nikt nie powie że jest łatwo. nauki jest pełno. ale wiesz, dziećmi już nie jesteśmy, jak coś chcemy osiągnąć to trzeba się przyłożyć. a Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna naprawdę daje mnóstwo możliwości rozwoju i wykładowcy zawsze pomogą jak się do nich złosisz
deórka

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: deórka »

Właśnie to również czeka mojego młodszego brata, ale on coś mówi, że te studia osteopatia https://ficomum.org/ go interesują. Więc kompletnie nie wiem, jaką szkołę wybierze. Może się okazać, że wszystko się zmieni, a może wybierze tę, którą my dobrze znamy. No zobaczymy, na pewno czas pokaże.
Awatar użytkownika
simasu
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2019, 18:36

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: simasu »

dzięki bardzo za opinie, bardzo mi pomogły. rozważę składanie papierów do AEH, bardzo chciałabym przeprowadzić się do Warszawy i mi ten wybór bardzo pasował

peszel plastikowy
studiaę13

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: studiaę13 »

https://www.cb.szczecin.pl to extra strona gdzie możesz sprawdzić czy dostaniesz się na uczelnie angielskie! Możesz aplikować na te uczelnie dzięki tej stornie. Dzięki tej stronie możesz poznać innych aplikantów na ten sam kierunek. Wystarczy założyć konto. . Zobacz sobie na ofertę jakie studia są dostępne i na które możesz aplikować
Awatar użytkownika
simasu
Posty: 90
Rejestracja: 18 lip 2019, 18:36

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: simasu »

simasu pisze: ↑04 sty 2021, 21:41 dzięki bardzo za opinie, bardzo mi pomogły. rozważę składanie papierów do AEH, bardzo chciałabym przeprowadzić się do Warszawy i mi ten wybór bardzo pasował
Kochani, do Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Warszawie właśnie złożyłam swoja aplikację i piszę o tym, ponieważ teraz są niższe opłaty. Promocja trwa do końca miesiąca, więc jak chcecie mieć kasę w kieszeni to warto się spieszyć ;)
xuśka

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: xuśka »

ja też postawiłam na studia, dyplom to jednak dyplom. też wybrałam kierunek medyczny a dokładnie pielęgniarstwo :) studiuje od 2 lat na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie. jestem zadowolona bo poziom jest wysoki a do tego czesne bardzo rozsądne. zajęcia są ciekawe, jest dużo ćwiczeń, które odbywają się m.in w renomowanych placówkach medycznych.
oleńcia

Re: Wybór szkoły policealnej - opinie

Post autor: oleńcia »

Czy jesteś pewny, że chcesz zdecydować się na szkołę policealną? Nie lepiej byłoby Ci pójść na studia zgłębiające interesujący Cię kierunek? W zdecydowanej większości to naprawdę dobre rozwiązanie. W kwestii wyboru uczelni proponowałabym Tobie, abyś skorzystał z oferty warszawskiej AEH.
ODPOWIEDZ