Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
yola
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:03

Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: yola »

Takie szybkie pytanie - czy ktoś z Was miał już okazję stosować karmy barf z firmy primex ? Planuje zmiane obecnej diety mojego czworonoga na barfową i szukam opinii o tych produktach :)
Awatar użytkownika
nunka33
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:02

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: nunka33 »

ja jeszcze nie znam tych karm, ale chętnie poczytam coś więcej na ich temat bo ostatnio coraz czesciej slysze jaka to dobra jest ta dieta barfowa. chyba czas przetestować bo i ja jestem średnio zadowolona z jakości tych sklepowych produktów...a tak naprawdę to nie do konca wiem na czym to polega. czy to jest to gdzie podaje sie psom tylko mieso w nieprzetworzonej formie ?
Awatar użytkownika
yola
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:03

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: yola »

tak dokładnie to jest to. o zaletach takiego żywienia można by pisać długo wiec poczytaj warto. mnie interesuje właśnie to jak sprawdzają się te konkretne karmy :)
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: lemonka »

primex ma niezłe jakościowo karmy a przy tym cena nie jest jakoś bardzo wygórowana. Wiadomo, że nie są to karmy najtańsze z najtańszych ale jak ktoś chce oszczędzać na diecie psa to wtedy widać, że nie wie zwyczajnie jakie skutki może mieć długotrwałe podawanie pokarmów naładowanych chemią...
Awatar użytkownika
yola
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:03

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: yola »

oo i to juz jest jakiś konkret, dzięki :) powiedz mi proszę jak się sprzedaje te karmy ? one sa jakoś pakowane prozniowo ? no bo to jednak surowe mieso wiec w normalnych warunkach nie wytrzymało by długo np latem czy w pokojowej temperaturze.
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: lemonka »

karmy są w formie granulatu, zamrożone oczywiście :) Opakowania nie sa duże bo tylko 1 kg ale to taka optymalna ilość moim zdaniem. jak już masz chęci to wypróbuj je i sama się przekonaj :)
Awatar użytkownika
yola
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:03

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: yola »

Taki mam właśnie zamiar :) już namierzyłam nawet jeden gabinet weterynaryjny w okolicy gdzie można kupić te karmy także zaczniemy działać czym prędzej :)
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: lemonka »

yola pisze: ↑02 gru 2019, 6:35 Taki mam właśnie zamiar :) już namierzyłam nawet jeden gabinet weterynaryjny w okolicy gdzie można kupić te karmy także zaczniemy działać czym prędzej :)
o no i super, w takim razie nie czekaj i działaj. Psiak na pewno będzie Ci wdzięczny za takie zmiany
Awatar użytkownika
yola
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:03

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: yola »

tak jest :) Dam znać za jakiś czas jak tam się przyjełą nowa dietka :)
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: lemonka »

i jak tam yola ? coś się zadziało ? udało się kupić i podać karmy ? daj znac, jestem ciekawa Twoich wrażeń :)
Awatar użytkownika
yola
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:03

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: yola »

tak, udało się, dzięki za pamięć :)_ i ja i mój psiak jesteśmy zadowoleni a zmiana diety wychodzi nam na dobre. nie spodziewałam się takich zmian w tak krótkim czasie. Rewelacja :) raz jeszcze dziękuje za pomoc!
Awatar użytkownika
kersi22
Posty: 30
Rejestracja: 19 lut 2020, 22:48

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: kersi22 »

Jakiś czas temu myślałam o tych karmach, ale jakoś nigdy nie miałam silnego przekonania do nich. Faktycznie sporo osób je zachwala. Jednak jest też liczne grono przeciwników. Dlatego ostatecznie zrezygnowałam. Poszukałam po prostu dobrej jakościowo i odpowiednio zbilansowanej karmy, którą ma john dog w swojej ofercie. Na dworze coraz cieplej, więc już myślę powoli o pierwszych treningach i zastanawiam się jakie smakołyki były by najlepsze. Co myślicie o takich https://johndog.pl/kategoria-produktu/p ... i-dla-psa/ ciasteczkach treningowych z dzika i jelenia?
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2020, 19:23

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: kostek »

Ja daję mojemu psu karmę reico https://karmaorganiczna.pl/ bo to karma to karma naturalna bez żadnych konserwantów , zagęszczaczy środków zapachowych itp. które mają zwiększyć apetyt psa. Karma jest wysokoenergetyczna i pies mniej niż ma to miejsce w karmach przemysłowych.
Awatar użytkownika
tencza
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:59

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: tencza »

Ja kupuję karmę w internetowym sklepie zoologicznym ponieważ karmy Royal Canin to jeden ze światowych liderów żywienia zwierząt. Bardzo szeroka oferta karmy dla psów obejmuje pożywienie dostosowane do wielkości i wieku zwierzęcia oraz do specjalnie określonych ras. Moim wyborem jest karma z tego sklepu: https://www.zwierzakowo.pl/90-karma-dla-psa Co o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
wiki01
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:33

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: wiki01 »

Moim zdaniem warto. Takie karmy są zdrowe dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mój piesek miał problemy ze stawami i właśnie przejście na naturalną karmę bardzo mu pomogło. Więcej na ten temat możecie przeczytać na http://blog.zoona.pl/problemy-ze-stawami-u-psa Polecam!
Awatar użytkownika
Placha
Posty: 71
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:36

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: Placha »

Jak najbardziej, dużo czytałam o takim zywieniu, jest ono bardzo zdrowe dla psów, ale i także dla kotów:) Warto o tym pomyśleć. Sprawdźcie sobie tu takie karmy na stronie https://narffood.pl
Awatar użytkownika
boku
Posty: 92
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:21

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: boku »

Oj tak, warto czytać na temat żywienia psów, bo dieta koniecznie musi być zbilansowana, aby zwierze pozostawało zdrowe. W razie wątpliwości co do wyboru karm polecam zajrzeć na stronę https://bult.pl/ , gdzie został w sposób przystępny przedstawiony temat żywienia psów
arłow

Re: Karmy "BARF ORIGINAL" - warto podać psu ?

Post autor: arłow »

U nas przede wszystkim dbamy o pełnowartościową karmę. sprawdz sobie opcje https://psibufet.pl/ - oni tam na podstawie ankiety i wywiadu dopasowuja przygotowywane posilki do danego pieska dzieki czemu faktycznie dostaje wszystko co mu potrzeba
ODPOWIEDZ