Kursy na prawo jazdy

Wątek o motoryzacji - jak dbać o samochód, jakiego mechanika wybrać. Przepisy, przeglądy, ubezpieczenia, pomoc prawna w razie wypadku.
Awatar użytkownika
Luiza
Posty: 31
Rejestracja: 07 mar 2019, 9:02

Kursy na prawo jazdy

Post autor: Luiza »

Gdzie najlepiej odbyć kurs na prawo jazdy? Osobiście bardzo polecam Auto Szkołę Pałgan. Oferuje ona kursy na prawo jazdy kategorii A1, A2, A i B. Instruktorzy są tam bardzo sumienni.
Awatar użytkownika
carolka
Posty: 36
Rejestracja: 29 cze 2019, 18:19

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: carolka »

Koniecznie zobacz ofertę szkoły jazdy Elmol w Warszawie - https://elmol.pl/kursy-prawa-jazdy-wars ... tegoria-b/ Wiele osób po kursie w tej szkole zdaje egzamin za pierwszym razem. Instruktorzy uczą jeździć bezpiecznie i pewnie. Według mnie to bardzo ważne.
Awatar użytkownika
parada
Posty: 66
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:05

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: parada »

Ja już zdałam egzamin po kursie w szkole jazdy na Mokotowie -Motostart, teraz czekam na odbiór prawa jazdy i nawet się nie spodziewałam że to tak łatwo pójdzie, miałam świetnego instruktora :)
Awatar użytkownika
Karis
Posty: 97
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:40

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: Karis »

Ja mieszkając w Poznaniu tutaj też robiłem kurs i zdawałem egzaminy. Ostatecznie zdecydowałem się na OSK Pegaz https://www.prawojazdy-poznan.com.pl/ który zdecydowanie mogę polecić osobom z okolic bo mają świetnych instruktorów z dużym doświadczeniem, wiedza oraz spokojem którego też potrzebowałam na początku bo nic mi nie wychodziło jednak z kolejnymi godzinami było coraz lepiej i też starali się dogodnie dobierać godziny więc mogłem jeździć przed, jak i po pracy. Po trzech miesiącach zacząłem podchodzić do egzaminu i zdałem!

kurtka lotnicza z naszywkami
Awatar użytkownika
olka
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:14

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: olka »

Ja natomiast mogę polecić Szkoła jazdy Adrom jeżeli znajdą się tutaj osoby z Częstochowy. To ośrodek, który zdecydowanie mogę polecić jeżeli tak jak ja potrzebujesz nauczyć się wszystkiego od początku, ponieważ można u nich w pełni liczyć na wsparcie instruktorów. Co najważniejsze, udało mi się zdać prawko za pierwszym razem, co uważam za ogromny sukces :)
Awatar użytkownika
ŁukaszMM
Posty: 45
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:24

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: ŁukaszMM »

Podzielam pozytywną opinię odnośnie OSK Pegaz, przede wszystkim jest to szkoła jazdy z szeroką ofertą floty, instruktorów i do tego świetnych cenach kursów. Jestem przekonany, że z ich pomocą będziecie mogli liczyć na konkretne efekty i własne prawko! ;)
Garguła

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: Garguła »

Znam fajną szkołę w Częstochowie - Progress państwa Przybylskich https://www.oskprogress.pl. Właściciel tej szkoły dostał w zeszłym roku tytuł Instruktora Roku. Zresztą w ogóle mają tam fajnych i doświadczonych instruktorów. W ramach kursu można potrenować na symulatorze nauki jazdy, a także wjechać na plac manewrowy częstochowskiego WORDu. Ja ze swojego kursu byłem bardzo zadowolony, zwłaszcza, że udało mi się zdać za pierwszym razem.
dźwonek

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: dźwonek »

W zasadzie jednak nauka jazdy kat b poznań mnie interesuje. Na początku chciałam kupić micro cara, bo bałam się, że nie będę w stanie prowadzić, ale nie jest tak źle. Pytanie tylko mam takie. Jak trudno jest dziś zdać to prawko? Wiecie coś?

bochnia regis
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 71
Rejestracja: 19 cze 2020, 12:48

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: Dragon »

Grunt to znaleźć dobrą szkołę jazdy, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie siedziało się za kierownicą, bo dzięki temu egzamin będzie o wiele łatwiejszy. Dla osób z Poznania mogę polecić szkołę https://www.zdajprawko.pl/ - sam robiłem w niej kurs i według mnie są najlepsi.

w16epr u denso
Instruktorą

Re: Kursy na prawo jazdy

Post autor: Instruktorą »

Obecnie jest sporo możliwości ja polecam kurs skrócony to znaczy bez oficjalnej części teoretycznej. Polega on na tym że po uzyskaniu numeru PKK w urzędzie w wydziale komunikacji idziemy od razu na egzamin państwowy teoretyczny a dopiero po jego zdaniu do szkoły jazdy. Naukę do egzaminu na prawo jazdy łatwo obecnie sobie zorganizować w sieci dużo jest systemów udostępniających oficjalne testy na prawo jazdy. Wystarczy przerobić je w trybie nauka i podejść do egzaminu. Systemy wspierania nauki oprócz testów mają zazwyczaj możliwość przerobienia e-learningu gdybyśmy chcieli trochę mocniej podejść do tematu bo same testy nie pomagają w zrozumieniu niektórych kwestii z zakresu nauki jazdy.
Po zdanym egzaminie szukamy szkoły. Najlepiej w wyszukiwarkę wpisać np. "nauka jazdy poznań" I wybrać szkołę. Są różne kryteria wyboru, można po prostu zapisać się do najbliższej. Można też zacząć kurs nauki jazdy w takiej która ma najlepsze opinie oraz zdawalność.
Należy jedynie pamiętać że po zdanej teorii czeka na na kursie 30 godzin jazd oraz 4 godzinne szkolenie z pierwszej pomocy.
I to na tyle. Powodzenia
ODPOWIEDZ