praca w Niemczech - warto ?

Rozmawiamy o pracy, karierze i wszystkim, co związane z życiem zawodowym.
Awatar użytkownika
nunka33
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:02

praca w Niemczech - warto ?

Post autor: nunka33 »

hej wszystkim :) w tym roku zdecydowałam się zrezygnować z pracy w korpo i wrócić do zawodu - skończyłam pielęgniarstwo. myślę coraz poważniej o wyjeździe za granicę a konkretnie do Niemczech :) zastanawiam się nad tym by być opiekunką osób starszych. Warto ?
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: lemonka »

no moim zdaniem warto, sama tak pracuję od lat :) pamiętaj tylko by uważnie podpisywać umowy z agencjami pracy. i za żadne skarby nie wyjeżdzaj na własną rękę.
Awatar użytkownika
nunka33
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:02

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: nunka33 »

cenne info, dzięki :) a Ty z kim wyjeżdzasz?
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: lemonka »

z agencją Dolce Vita :) pracuję za ich pośrednictwem juz od 3 lat i zdecydowanie polecam. Rzetelna, uczciwa i sprawdzona firma. niezłe stawki, premie, umowa. Jest wszystko co być powinno :)
Awatar użytkownika
patka88
Posty: 25
Rejestracja: 08 paź 2019, 10:59

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: patka88 »

ja też mam dobre doświadczenia z tą agencją pracy, dbają o bezpieczeństwo i komfort pracy swoich ludzi, podczas wyjazdu masz non stop kontakt ze swoim koordynatorem. Wypłaty na czas itd.
Awatar użytkownika
Mirra
Posty: 393
Rejestracja: 27 maja 2019, 15:34

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: Mirra »

Moim zdaniem jak najbardziej warto spróbować swoich sił w pracy za granicą, również u naszych zachodnich sąsiadów, czyli w Niemczech. W znalezieniu takiego zatrudnienia może Wam na przykład pomóc Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce, z której ofertą możecie zapoznać się na stronie https://polandworkforce.com/praca-za-granica/. Polecam ;)

haszysz palenie
Awatar użytkownika
octavia
Posty: 160
Rejestracja: 23 sie 2019, 14:51

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: octavia »

Za pracą możecie się również rozglądnąć tutaj https://korb-group.com . Tam zyskujecie legalną pracę praktycznie od zaraz, tylko sprawdźcie sobie aktualne oferty. Możecie też bezpośrednio się do nich zgłosić i znajdą dla was firmę, która będzie poszukiwała takiej osoby do pracy jak wy. Na nich można naprawdę polegać.
Awatar użytkownika
olka
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:14

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: olka »

Takie agencje pracy tymczasowej mogą znacznie ułatwić znalezienie pracy za granicą, gdzie można znaleźć znacznie lepszą pensję. Najczęściej osoby szukające lepszych warunków życia wybierają podróż do Niemiec. Niemniej jednak, polecam wam sprawdzić ofertę MG Solutions - to zaufana agencja pracy.

radca minister blog
Awatar użytkownika
nunka33
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:02

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: nunka33 »

Bardzo Wam dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc. Jestem już po pierwszym kontakcie tel z pracownikami Dolce Vity i jesteśmy już umówieni na spotkanie w biurze, także prosze trzymajcie kciuki, oby się udało :)
Awatar użytkownika
lemonka
Posty: 60
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:43

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: lemonka »

ooo to świetnie nunka33 :) na pewno wszystko się powiedzie i niebawem dołączysz do naszej dolce vitowej rodziny :)
Awatar użytkownika
bezz
Posty: 99
Rejestracja: 03 cze 2019, 19:36

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: bezz »

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o wyjazd do pracy za granicę to lepiej jest tego nie robić na własną rękę, gdyż w życiu nigdy nic nie wiadomo. Pewniej będzie udać się firmy która zajmuje się zatrudnianiem czy szukaniem legalnej pracy za granicą. Niemcy stały się w ostatnich czasach bardziej oblężane jeśli chodzi pracę. Sama widziałam kilka fajnych ofert pracy tutaj https://www.inserv.com.pl/ Jest to firma Inserv posiadająca doświadczenie i z nimi na pewno znajdziesz pracę dopasowaną do Twoich potrzeb
Awatar użytkownika
octavia
Posty: 160
Rejestracja: 23 sie 2019, 14:51

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: octavia »

Moim zdaniem tak. Warto spróbować czegoś nowego. Nie tylko zarobisz pewnie tam więcej, ale i też zyskasz dodatkowe doświadczenie. Ostatnio jak przeglądałam strony typu clixs.pl, gdzie możliwe jest bezpłatne dodawanie ogłoszeń. Zauważyłam, że sporo osób jest poszukiwanych do pracy w Niemczech, czy w innych punktach zagranicznych. Myślę, że powinieneś tam zajrzeć i zorientować się bliżej w ofertach.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 71
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:37

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: kozi44 »

Własnie też zastanawiam się nad takim rozwiązaniami. Szczególnie bardzo interesowałaby mnie jakaś na prawdę dobrze płatna praca za granicą od zaraz. Może ktoś z was orientuje się gdzie można znaleźć takie ogłoszenia i mógłby mi coś w tym temacie doradzić? Będę wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
tencza
Posty: 347
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:59

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: tencza »

Aby znaleźć dobrą pracę, należy zacząć od podstaw. Czyli trzeba stworzyć dobre CV, które zaciekawi naszego potencjalnego pracodawcę. Najlepiej wykorzystać do tego gotowy kreator do tworzenia CV, aby nie martwić się, czy aby na pewno umieściliśmy wszelkie informacje i czy całość jest na odpowiednim poziomie. Możecie sprawdzić tę stronę: https://kreatorzykariery.pl/profesjonal ... teczne-cv/ ponieważ sama z niej skorzystałam podczas tworzenia swojego CV. Bardzo mi pomogła jak nie wiedziałam co wpisać w cv. Nie musiałam się stresować ani denerwować.
Awatar użytkownika
nunka33
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2019, 6:02

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: nunka33 »

Dziękuje raz jeszcze za informację i pomoc :) obecnie wszystkie plany musiałam siłą rzeczy przełożyć na później ale mam nadzieje, ze jak wszystko się uspokoi to uda się szybko zorganizować pierwszy wyjazd :)
Awatar użytkownika
olka
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 16:14

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: olka »

Jeśli macie problem ze znalezieniem pracy, to warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej, np MG Solutions. Aby pracownikowi zapewnić odpowiednią pracę, jej warunki najpierw uzgadniane są przez agencję pracy tymczasowej i pracodawcę, a następnie akceptowane przez pracownika tymczasowego.
Awatar użytkownika
manty
Posty: 71
Rejestracja: 16 gru 2019, 22:08

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: manty »

Według mnie zależy jak się trafi. Kwestia też jakiej pracy się szuka. Jeśli chodzi o branżę medyczną to i u nas w kraju jest wiele atrakcyjnych ofert pracy dla specjalistów. Można to sobie sprawdzić na https://medbra.in/ gdyby ktoś akurat poszukiwał pracy. Wiele specjalizacji, oferty z całego kraju. Może właśnie tutaj znajdziecie pracę dla siebie.
Awatar użytkownika
nadia
Posty: 123
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:19

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: nadia »

Coraz częstsze są badania wariografem do przeprowadzenia sprawnej i rzetelnej selekcji kandydatów na pracowników. Tutaj ważną kwestią jest dobór odpowiedniego urządzenia. Myślę, że ten artykuł https://www.wariograf.com.pl/wariograf- ... analogowy/ w szczególności was zainteresuje, jeśli chodzi o ten temat.
Awatar użytkownika
noifajnie
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2019, 23:44

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: noifajnie »

Zależy, jaka branża i warunki. Znajoma harowała przy zbiorach i teraz ma problemy z kręgosłupem, a mojej kuzynce udało się zaczepić do opieki z laxo care, siedzi z podopieczną w klimatyzowanym domku, mówi że niezłe pieniążki i się opłaca.
Awatar użytkownika
Lidia
Posty: 54
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:17

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: Lidia »

Wszystko zależy jaka praca. Ja pracuje w Niemczech i jestem zadowolona. Swoją pracę co prawda na wakacje, znalazłam poprzez agencję pracy tymczasowej MG Solutions. To pewne i sprawdzone źródło więc tutaj śmiało można szukać.
Ogóń

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: Ogóń »

Ja akurat wybrałem Wielką Brytanię nie Niemcy, ale uważam, że tak, warto wyjechać i poszukać pracy za granicą. W Polsce pracowałem od rana do wieczora, a i tak na wiele rzeczy nie było mnie stać, a tutaj mogę sobie pozwolić na dużo więcej. Zrobiłem kilka kursów w Empire Training Services https://empiretrainingservices.co.uk i parę razy zmieniłem pracę, ale w końcu jestem zadowolony ze swojego życia.
Awatar użytkownika
neuron
Posty: 90
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:24

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: neuron »

jak suzkacie pracy to warto własnie sie zgłosić do agencji http://www.neswork.pl tam mają z pewnoscią duzy wybór.
bergamotkać

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: bergamotkać »

Najwygodniej inwestować przez system XTB, bo tam mają wszystkie istotne rozwiązania – kwestia jedynie taka, jakie macie podejście, jaką wiedzę, jakie doświadczenia. po co wyjezdzac za granice ? :)
Łucja1211

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: Łucja1211 »

Jeżeli szukasz fajnej pracy za granicą, to polecam Ci poszukać jej tutaj, na tym serwisie ogłoszenowymPraca za granicą :D
Łukamisz12

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: Łukamisz12 »

Jeżeli szukasz pracy w niemczech, to z pewnością mogę Ci polecić tą stronę - praca za granicą. :D :D :D :D Znajdziesz tam dużo ciekawych ofert pracy, które na pewno ci się spodobają :) W dzisiejszych czasach szukanie pracy jest łatwiejsze dzięki takim serwisom jak ten... Polecam! :D :D :D
Awatar użytkownika
kamka03
Posty: 90
Rejestracja: 29 maja 2019, 13:56

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: kamka03 »

Oczywiście, że warto. Wiele osób decyduje się na pracę w Niemczech. Często warunki są lepsze, a płaca z pewnością. Tylko trzeba znaleźć dobrą ofertę, która faktycznie jest aktualna. Tutaj https://www.globelus.pl/oferty-pracy/niemcy rzuć okiem. Jest sporo takich ofert. Myślę, że któraś może Ci przypaść do gustu.
emilkaraś

Re: praca w Niemczech - warto ?

Post autor: emilkaraś »

Myślę, że wszystkie Twoje wątpliwości mogłaby rozwiać rozmowa z zagraniczną agencją. Jeszcze będąc w kraju mogłabyś rozpocząć proces kompletowania dokumentów, a po przyjeździe byliby w stanie zagwarantować Ci zakwaterowanie nie pobierając przy tym dodatkowych opłat. Wiele ofert znaleźć można na jober.pl, więc rzuć okiem.
ODPOWIEDZ